Przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii – Ranking!

Przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii

Przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii – Ranking!

Wysyłanie przelewów z Polski do Wielkiej Brytanii może nas dużo kosztować, szczególnie jeśli potrzebujemy z takich usług zagranicznych korzystać częściej. Do jednych z opcji, jakie możemy wziąć pod uwagę przy transakcjach do Anglii, są banki lub firmy transferowe. Zarówno jedne i drugie zarabiają nie tylko na samych opłatach za przekaz, ale także na marży z kursów wymiany walut, która jest wysoka. Więc aby zaoszczędzić, sprawdzaj na bieżąco kursy walut. A z nami porównaj opłaty za przelewy, które oferują pośrednicy najlepiej oceniani przez klientów.

Spis treści

Przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii a kurs wymiany walut

Gdy pierwszy raz planujemy wysyłać przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii, sam proces może wydawać nam się nieco skomplikowany. Ponadto kierują nami obawy związane z ukrytymi opłatami. Co ostatecznie może skończyć się dla nas bardzo kosztownie. Aby się przed tym uchronić, warto przed wykonaniem przekazu pieniężnego zapoznać się z różnymi, obecnymi na rynku, możliwościami. Jedną z najpowszechniejszych metod jest bank. Tę instytucję darzymy największym zaufaniem, ponieważ ją znamy oraz została nam przedstawiona oferta przez pracowników danej placówki. Jednak usługi bankowe często nie kosztują mało, a tym bardziej jeśli chodzi o zagraniczne przelewy. Tutaj z pewną pomocą przychodzą operatorzy przekazów pieniężnych, którzy często oferują korzystniejsze warunki niż banki.

Nasz drogi bank

Wróćmy jeszcze na chwilę do instytucji finansowej jaką jest bank. Wysokie opłaty za przekazy międzynarodowe, jakie pobiera ten pośrednik, wiążą się również z wymianą waluty. Kurs jest przez niego ustalany i w związku z tym nie należy do najtańszych. Co prawda, dla niektórych plusem może być fakt, że przesyłając pieniądze bezpośrednio w swoim banku, nie musi się martwić o to, gdzie musi wymienić walutę. Wszystko zrobi za niego system bankowy. Należy tylko brać pod uwagę, że nie będzie to korzystny dla nas kurs wymiany. Dlatego polecamy jednak bardziej przyjrzeć się kantorom, zarówno tym klasycznym, jak i internetowym. Szczególnie ta druga opcja gwarantuje niskie prowizje.

Tanio, ale korzystnie

Aby nie przepłacać, a także cieszyć się bardziej transparentnymi opłatami niż tymi, które oczekuje bank, warto skorzystać z innych rozwiązań. Mowa tu właśnie o firmach transferowych. W tym przypadku mamy kontrolę nad naszymi wydatkami. Sami określamy ile pieniędzy chcemy wysłać w danej walucie i od razu widzimy kwotę, jaką otrzyma nasz odbiorca po odliczeniu wszelkich kosztów. Na serwisach transferowych często mamy także możliwość zobaczyć aktualny kurs. Dzięki tym udogodnieniom nasza operacja finansowa jest na tyle jasna, że nie zaskoczą nas tak bardzo końcowe sumy, łącznie z samym przewalutowaniem. Ponadto przekaz międzynarodowy będzie nie tylko o wiele tańszy, ale też szybszy, gdy wybierzemy jedną z firm specjalizujących się w przelewach online. A którą? O tym w dalszej części artykułu.

Najlepsze przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii według Internautów

Jakie jeszcze korzyści płyną z wykonywania przelewów z Polski do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem dostawców przekazów pieniężnych? Klienci korzystający z ich usług, zauważają ogromną różnicę w porównaniu z przekazami oferowanymi w banku. Nie tylko lepszy kurs walut (dokładniej opisany powyżej), który wiąże się między innymi z tym, że firmy te rozumieją konkurencyjność usług finansowych i przez to zależy im na przejrzystości cen. Ponadto do niewątpliwy zalet należą także:

  • niższe opłaty – jest to związane z tym, że firmy po prostu ogólnie mają mniejsze koszty, a co za tym idzie, mogą pobierać konkurencyjne stawki. W porównaniu do banków, które poza przelewami zagranicznymi, oferują różnorodne usługi (np. pożyczki, kredyty);
  • brak limitów – większość firm zazwyczaj nie stosuje dziennych limitów przelewów, co w przypadku banków jest jednak bardzo często egzekwowane;
  • profesjonalne usługi – właśnie dlatego, że serwisy transferowe skupiają się na samych przekazach międzynarodowych, mogą dostosować swoje usługi do potrzeb klientów. A tym samym zagwarantować atrakcyjniejsze opłaty, ekspresową dostawę czy bardziej dogodne platformy.

Ranking firm oferujących przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii

Zapoznaliśmy się już z najważniejszymi plusami korzystania z platform walutowych, teraz sprawdźmy, jak poszczególne z nich są oceniane przez klientów, którzy skorzystali z ich usług online. Wyróżnimy także kryteria, takiej jak opłaty za przelew czy czas realizacji.

PLATFORMAOPŁATY (przy przelewie: 1000 zł)CZASOCENA
Klik-240 zł – standard, szybki przelew – 9,99 zł1-2 dni4,9/5
CurrencyFair£2,50 – standard1-3 dni4,4/5
Wise7,29 zł – standard, szybki przelew – 13,41 zł2 dni4,4/5
WorldRemit10,00 zł – standard1-3 dni4,1/5

Kilka słów

Na podstawie strony Trustpilot czerpaliśmy dane o opiniach Internatów, którzy wykonywali przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii przez serwisy transferowe. Przyjrzyjmy się dokładniej tym firmom, odnosząc się do niektórych komentarzy. O to dodatkowe argumenty za, które mogą zachęcić nas do skorzystania z usług tych profesjonalistów:

  • Zero opłat za przelew
  • Zarządzanie kontem 24/7
  • Bardzo przejrzyste opłaty i marże kursowe
  • Dostępny szybki czas transferu
  • Bezpieczny system szyfrowania zapewniający bezpieczeństwo pieniędzy
  • Doskonała, dostępna obsługa klienta
  • Przyjazna dla użytkownika platforma internetowa

Firma z najtańszymi przelewami z Polski do Wielkiej Brytanii

Nie da się ukryć, że według powyższej tabeli, najlepiej wypada firma Klik-24 oferująca bezpłatne przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii. Jest to standardowa opcja, kiedy dany przekaz idzie 1-2 dni robocze. Dodatkowo możemy wybrać Express, dzięki któremu czas realizacji skróci do nawet do 24 godzin, za jedyne 9,99 zł (£1.99). Znajdziesz tutaj atrakcyjny kurs walut. Firmę Klik-24 charakteryzuje nowoczesna strona internetowa, gdzie w niezwykle łatwy sposób zrobisz przelew środków. Ponadto platforma jest umieszczona na specjalnych serwerach zabezpieczonych poprzez szyfrowane połączenia SSL. Zapewnia to całkowitą ochronę zarówno naszych pieniędzy, jak i danych osobowych. A co za tym idzie, możemy liczyć na identyczne standardy bezpieczeństwa jakie są w banku.

Szybki przekaz

Zobacz, jak prosty jest sam proces przekazu pieniężnego w Klik-24. Na początku wystarczy zarejestrować się na stronie, a jest to w pełni darmowe i zajmuje kilka chwil. Nie ma tutaj potrzeby okazywania dokumentów osobistych. Chyba, że chcemy robić przelewy powyżej kwoty 1000 EUR. Wtedy już polecane jest konto bez żadnych limitów, które uzyska się po wysłaniu skanów odpowiednich dokumentów tożsamości (np. dowód osobisty, paszport albo prawo jazdy). Następnie trzeba się zalogować, wybrać typ przelewu (Standard lub Express), określić kraj nadawcy i odbiorcy (Anglia lub Polska) oraz wpisać dowolną kwotę, jaką chcemy przesłać. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych informacji i zaksięgowaniu wpłaty, operator przystępuje do realizacji przelewu na rachunek odbiorcy.